Ho´oponopono

Za co jsme v životě zodpovědní

zodpovednost

Základním principem Ho´oponopono je naučit se převzít stoprocentní zodpovědnost za svůj život. Neznamená to ovšem, že za vše neseme vinu. Přijmout zodpovědnost znamená, že se vědomě rozhodneme být zodpovědní za vlastní myšlenky a činy a také za to, zda se chceme nebo nechceme nechat řídit vlastními vzpomínkami, vzorci myšlení a bloky.

Všechny situace, které se v našem životě odehrávají jsou ve skutečnosti příležitostmi. I ta nejhorší možná událost (smrt blízkého člověka, ztráta rodiny, peněz nebo zaměstnání) v sobě nese možný potenciál pro růst a změnu.

Je těžké ve vypjatých chvílích udržet čistou a pozitivní mysl. Buďme upřímní – toto dokáže málokdo z nás, a není na tom vůbec nic špatného.

Naší zodpovědností je rozhodnout se, jaký vliv na nás tato situace bude mít. Jestli ji využijeme jako příležitost k tomu, abychom udělali například dlouho odkládané změny, opustili nefunkční vztahy, změnili zaměstnání a tak dále. Máme moc k tomu se svobodně rozhodnout.  Pokud se dobrovolně rozhodneme, že jakýkoli problém budeme považovat za problém, není to také špatně – jsme svobodní lidé se svobodnou vůlí.

Jsme plně zodpovědní za vytváření „vzpomínek“, které se v naší mysli ukládají a přehrávají se jako problémy. Jsme plně zodpovědní za rozhodnutí, zda tyto vzpomínky chceme „vyčistit“. Naší jedinou zodpovědností tedy je rozhodnout se, zda chceme tyto bloky z podvědomí odstranit. Jak? Prostě je čistit.

Technika Ho´oponopono je úžasná v tom, jak je jednoduchá. Nepotřebujete mít žádné speciální dovednosti, můžete čistit kdykoli, kdekoli a jakkoli. Vaše inspirace vám napoví, co je pro vás správné.

Za co neseme 100% zodpovědnost

 • za naše myšlenky
 • za naše skutky proudící z myšlenek
 • za vědomá rozhodnutí
 • za to, zda se rozhodneme čistit vzpomínky a bloky v podvědomé mysli
 • za to, jestli budeme nebo nebudeme následovat vlastní inspiraci

 

A co vy, převzali jste za svůj život plnou zodpovědnost?

 

Máte svůj názor? Napište ho!

komentářů

6 komentářů

 1. Hugos

  Odpověď je v článku „Jediná věc, kterou musíte v životě pochopit“ – nestačí pouze myslet pozitivně, je potřeba pro to taky něco udělat!

 2. Neznalá

  Ahojte,

  chcela by som Vás poprosiť o radu, pomoc.
  Metódu ho oponopono praktikujem asi rok a pol. Po prečítaní knihy Svet bez hraníc som začala s touto metódou každý deň. Je pre mňa niečím nádherným a výnimočným. Musím sa priznať, že pri konfliktoch či už v práci alebo v súkromí mi veľmi čistenie touto metódou pomáha.

  Avšak mám veľké finančné problémy, ktoré tiež dennodenne čistím, ale neviem, čím to je, moje finančné problémy sú každý deň väčšie a väčšie, neustále sa stane niečo tak nepredvídané, že už to vážne nechápem. Som pod finančným dnom.

  A pri tom každé ráno, každú voľnú myšlienku venujem Bohu a anjelom a ďakujem im za hojnosť a blahobyt, ktorý mi dávajú, za dravie, lásku, za svoj život,za slnko, vzduch, za to, že mám kde bývať, čo jesť….. za to, že mi pomohli pochopiť, že moje problémy s peniazmi sú pre mňa už vyriešené….
  Každý deň si opakujem afirmácie o hojnosti zdravia, lásky, bohatstva. Vizualizujem si svoje sny. Kúpila som si červenú peňaženku. Myslím pozitívne…..
  Ho oponopono ohľadne peňazí praktikujem tak, že som prevzala zodpovednosť za všetko, čo sa mi deje a čo sa ku mne dostalo. Ospravedlňujem sa za to, čo sa vo mne deje, čo ja prežívam ako problém a ako to môžem v sebe napraviť………. Ja sa snažím očistiť, nič neočakávam,

  Ale….. a tu je moja otázka. Môže byť pri tomto čistení, že sa všetko najprv zo dňa na deň zhorší ???? Dostávam úzkosť, depresie, nechuť k milovaniu a neustále upomienky, aj keď pracujem a hľadám si aj prácu navyše, nie som schopná už platiť účty ani pôžičky, je to až neuveriteľné, čo sa mi deje a vždy tak nečakane, snažím sa to ignorovať a neustále čistiť a veriť, že bude všetko dobré, že to zvládnem všetko…. PReto sa Vás chcem spýtať, či sa aj Vám niečo takéto pri čistení dialo a či pre mňa nemáte nejakú radu, ako z toho von 🙂 . Ďakujem

 3. Michal

  Odpouštím nám stále více a více Miluji Tě. Prosím odpusť mi s láskou a pochopením. M.

 4. Jarka

  Tak jednoduché a pritom tak zložité! Zmeniť svoje myšlienky a staré programy je pracné, ale účinné. Ochorela som a táto úžasná metoda sa mi dostala do ruky a som za to vďačná. Všetko zlé je na niečo dobré. Ďakujem!!!

 5. Markéta *:o)

  Miluji Tě. Omlouvám se. Prosím, odpusť mi. Děkuji Ti….. s láskou a vděčností
  *:o) Markéta

 6. Eva Peršinová

  Čistá PRAVDA. DĚKUJI za připomenutí potřeby každodenního čištění.
  S Láskou, Eva P.

Máte svůj názor? Napište ho!

Reklama:Realitní makléř Ostrava